RZYM – POWRÓT DO WAKACJI


Podróże / 5 września, 2021

Włochy totalnie mnie urzekły! A więc napiszę Ci kilka informacji związanych z podróżą na które
zwracałam uwagę. Lecieliśmy na własną rękę. Jak decydujemy się na taki wyjazd zawsze kupujemy bilety na linie lotnicze raynair bądź wizzar tym razem bilety kupiliśmy na stronie Wizzair, według mnie te linie są dużo lepsze pod każdym względem od komfortu po jakość obsługi na wielki plus w porównaniu z Raynair – to niebo a ziemia.

Organizacja wycieczki:

W Rzymie wszędzie są ogromne kolejki, aby wejść do najpopularniejszych zabytków i najlepiej zakupić bilety wcześniej na konkretny dzień i godzinę. Osobiście nie praktykuje takiego rozwiązania, bo nie lubię być ograniczona do konkretnego planu, zazwyczaj na wyjazdach chodzimy własnymi ścieżkami:))
Nasz wyjazd był organizowany w ubiegłym roku w sierpniu, wtedy kiedy były poluzowania związane
z przemieszczaniem się/ podróżami z racji tego było też mniej turystów niż zazwyczaj w Rzymie.
Dzięki temu zwiedzanie i robienie zdjęć nie stanowiło problemu bo nawet te miejsca uważane za najbardziej zatłoczone w tym czasie były wolne z powodu braku turystów.

Trzy miejsca, które koniecznie musisz zobaczyć w Rzymie, jeśli chcesz połączyć zwiedzanie z odpoczynkiem tak jak ja – opisze je pokrótce:)

– KOLOSEUM obowiązkowy punkt na mapie Rzymu. Amfiteatr Flawiuszów (Koloseum) jest najbardziej znanym symbolem Wiecznego Miasta i zarazem jedną z najwspanialszych budowli antycznych, które dotrwały do naszych czasów. W tym miejscu zdjęcie jest obowiązkowe.

– Bazylika św. Pawła w Rzymie
Bazylika Świętego Pawła za Murami (Basilica di San Paolo fuori le Mura) jest jedną z pięciu głównych bazylik Rzymu. Założona przez cesarza Konstantyna w IV wieku, Basilica di San Paolo to miejsce pochówku świętego Pawła Apostoła. Oferuje ona fascynujący wachlarz historycznych, religijnych i artystycznych zabytków do zwiedzania.
Spójrzcie na zdjęcia:

– Plaże w Ostii to odcinki bezpłatnych plaż publicznych, każdy z parkingiem (małym), barem, ubikacjami, przebieralniami oraz wypożyczalnią leżaków i parasoli. Na każdej plaży obowiązkowo dyżurują ratownicy.

Dojazd z centrum Rzymu do plaż w Ostii jest bardzo prosty i szybki bo kursuje m.in
Metro naziemne ze stacji PIRAMIDE (metro B) do stacji końcowej CRISTOFORO COLOMBO
-> autobus 07 (lina MARE 2) kier. Villaggio Tognazzi; bilet miejski za 1 euro, przystanki przy każdej plaży.

Włochy zachwycają nie tylko przepiękną architekturą, ale i sposobem życia.
La Dolce Vita „Słodkie życie”. Docenienie życia, zabawa, odpuszczenie sobie, radość z każdego dnia, nieodkładanie planów i marzeń na później. To filozofia, którą warto zaczerpnąć z tego miejsca!
Jak będziecie w Rzymie to oprócz pizzy koniecznie spróbujcie ich wyśmienite lody Gelato:))

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o